Semináře
Tady najdete především termíny různých přednášek, vystoupení a víkendových seminářů, kde nás můžete vidět či s námi cvičit. Podrobnější informace o jednotlivých akcích získáte kliknutím na FB event pod termínem vybraného semináře.
VŠECHNY AKCE NAŠEHO DŌJŌ JSOU OTEVŘENY I PRO NOVÉ ZÁJEMCE O JAPONSKÁ TRADIČNÍ BOJOVÁ UMĚNÍ. NEBOJTE SE PŘIJÍT MEZI NÁS, RÁDI VÁS PŘIVÍTÁME!
Pokud budete mít další dotazy neváhejte napsat na pavels@bujinkanprague.com a nebo se vše dozvíte na pravidelných trénincích.
Rok 2025
● 17. 5. 2025 (sobota) – pravidelný seminář pražského dōjō
Pravidelné sobotní intenzivní keiko Bujinkan Dōjō Prague zaměřené na ninpō taijutsu. Každý seminář je zaměřen na nějaké konkrétní téma. Tento seminář se budeme krom jiného věnovat technikám tōjutsu, japonského šermu vycházejících z jednotlivých ryū-ha.
Místo: naše dōjō v budově Strojní fakulty ČVUT, Karlovo nám. 13, Praha 2 – hala A3
Doba konání: 11 – 19 hod.

● 28. 6. – 5. 7. 2025 – Ninpō gasshuku 2025 – tradiční týdenní tréninkový tábor
Hlavním tématem tohoto tábora budou „ozvěny letošní studijní cesty do Japonska“. Především se pak věnujeme tréninku v přírodních podmínkách a tomu výrazně uzpůsobujeme program našich tréninků. Opět jsme pozvali zajímavé hosty, které pro nás budou mít připravené praktické cvičení i povídání. Díky tomu je program naprosto jedinečný a tak si jej nenechejte ujít. Na semináři proběhnou také zkoušky na technické stupně
Místo: učební středisko ČVUT FEL v Temešváru, čp.12, 398 18, Záhoří u Písku

● 22. – 24. 8 2025 – tai-kai s Nagase senseiem (Slovinsko)
Nagase sensei je jedním z nejzkušenějších japonských studentů Hatsumi senseie. Jeho tréninky jsou často zaměřené na základní principy s využitím různých zbraní a především kakushi buki. Je jedním z nejlepších učitelů technik shurikenjutsu. Určitě plánujeme ve skupině vyrazit na tento seminář, který ve Slovinsku pořádá Andrej Jasenc. Neváhejte se k nám připojit.

● 31. 8. 2025 (sobota) – keiko na Mumlavě
Na tento termín je naplánovaný speciální událost, kterou tradičně pořádá naše dōjō na konci léta.

● 6. 9. 2025 – enbu – Japonský den v Průhonicích
Každý rok se pořádá prostorách botanické zahrady v Průhonicích Japonský den. Jsme moc rádi, že se můžeme podílet na programu této akce formou naší ukázky. Takže pokud nás chcete podpořit a nebo vás zajímá japonská kultura, určitě si nenechte tuto akci ujít.
● 27. 9. 2025 – enbu – Katana matsuri 2025 v pražském Policejním muzeu
Nihontō kenkyūkai, společnost pro studium japonského meče Česko-japonské společnosti jednou za tři roky pořádají akci Katana matsuri. I tentokrát se bude konat v prostorách pražského Policejního muzea a jsme moc rádi, že jsme byli přizváni prezentovat techniky meče, vycházející z bujinkan ryū-ha. Budeme rádi, když se připojíte a dojdete nás tak podpořit.

● 4. – 5. 10. 2025 – seminář v Trenčíně (Slovensko)
Každý rok se konají tři semináře na Slovensku, kde se můžeme pravidelně setkávat s místními buyū (přátelé v bojových uměních). Věnujeme se hodně správnému provedení kihon waza (základních technik) a buki waza (technikám se zbraněmi).
Místo: sokolovňa, Mládežnícka 2, 911 01 Trenčín, Slovenská Republika
Doba konání: sobota 12 – 18 hod., neděle 9 – 14 hod.
● 18. 10. 2025 (sobota) – pravidelný seminář pražského dōjō
Pravidelné sobotní intenzivní keiko Bujinkan Dōjō Prague zaměřené na ninpō taijutsu. Každý seminář je zaměřen na nějaké konkrétní téma. Tento seminář se budeme krom jiného věnovat technikám sōjutsu, technikám s kopím vycházejících z jednotlivých ryū-ha.
Místo: naše dōjō v budově Strojní fakulty ČVUT, Karlovo nám. 13, Praha 2 – hala A3
Doba konání: 11 – 19 hod.

● 15. – 16. 11. 2025 (víkend) – dai-shihan Harry Mitrou v našem pražském dōjō
Na tento termín je plánovaný další pražský seminář pod vedením dai-shihana Harryho Mitroua z aténského dōjō. Harry navštíví naše pražské dōjō již po páté a vždy jsou jeho semináře velice zajímavé. Jeho precizní provedení jednotlivých technik jsou inspirací pro ostatní studenty. Určitě si nenechejte ujít možnost trénovat pod tímto učitelem.
Místo: naše dōjō v budově Strojní fakulty ČVUT, Karlovo nám. 13, Praha 2 – hala A3
Doba konání: sobota 11 – 17 hod., neděle 9 – 15 hod.

● 13. – 14. 12. 2025 (víkend) – prosincový seminář (Praha)
Již tradičně po roce pořádáme prosincový seminář spojený s předsvátečním posezením – bōnenkai 忘年会 všech studentů Bujinkan Dōjō Prague. Čeká na nás tedy nejen víkend plný dalšího intenzivního tréninku taijutsu (renshū 練習), tentokrát technik ninpō taijutsu a tantōjutsu, ale také společné posezení v sobotu večer, na kterém se jako vždy rozloučíme s tímto tréninkovým rokem. Tento seminář je pro mě vždy o trochu více svátečnější a tak budu moc rád, když se na této akci sejdeme v co největším počtu. Setkání s přáteli není nikdy dost.
Místo: areál loděnice ČVUT, Strakonická 49/60, Praha 5 – Malá Chuchle
Doba konání: sobota 12 – 18 hod., neděle 9 – 14 hod.

● 22. 12. 2025 (pondělí) – keiko osame 稽古納め (Praha)
Termínem keiko osame 稽古納め se označuje poslední cvičení v kalendářním roce. Toto keiko je tradičním poděkováním za vše, co jsme společně prožili a vůbec za vše, co se zajímavého a krásného událo.
Pro naše dōjō je tento trénink výjimečným večerem, jehož obsahem budou i málo cvičené techniky, které jsou často určené pouze pokročilým studentům. Tento večer je spojen s misogi a nakonec společným posezením nad šálkem čaje, malým občerstvením a povídáním. Je to dobrá příležitost pro vzájemné setkání.
Místo: naše dōjō v budově Strojní fakulty ČVUT, Karlovo nám. 13, Praha 2 – hala A3
Doba konání: pondělí 19:00 až cca 21:30 hod.

Rok 2026
● ?. 2. 2026 – seminář v Trenčíně (Slovensko)
Každý rok se konají tři semináře na Slovensku, kde se můžeme pravidelně setkávat s místními buyū (přátelé v bojových uměních). Věnujeme se hodně správnému provedení kihon waza (základních technik) a buki waza (technikám se zbraněmi).
Místo: sokolovňa, Mládežnícka 2, 911 01 Trenčín, Slovenská Republika
Doba konání: sobota 12 – 18 hod., neděle 9 – 14 hod.
● 1. – 3. 5. 2026 – Tai-kai s Nagato senseiem v Rakousku

Případné další informace k jednotlivým akcím na:
info@bujinkanprague.com.
Nejčastější dotazy k seminářům
Čím jsou semináře jiné oproti běžným tréninkům?
Ten největší rozdíl je v délce a také v obsahu keiko. Na seminářích máme možnost se věnovat procvičovaným technikám více do hloubky. Procvičíme toho více a také semináře využíváme k tréninkové praxi se zbraněmi. Navíc máme občas na seminářích speciální hosty, kteří nám představují některou z oblastí japonské tradiční kultury. Společná intenzivní tréninková praxe je nedílnou součástí studia tradičních bojových umění.
Pro koho jsou semináře určené?
Před nějakou dobou jsem se doslechl, že semináře jsou především pro mimopražské studenty (smích). To mě opravdu pobavilo! Ve skutečnosti jsou tréninkové semináře určeny pro všechny studenty, kteří chtějí více a intenzivněji trénovat, kteří se chtějí rychleji zlepšovat ve svých dovednostech. Osobně si myslím, že každý student, který to myslí se svým tréninkem vážně, nebude chtít o tyto akce přijít a pravidelně se jich zúčastňuje.
武道の目標は伝われた伝統を理解や勉強するために同じ興味がある人々を繋がることです。
Budō no mokuhyō wa tsutawareta dentō wo rikai ya benkyō suru tame ni onaji kyōmi ga aru hitobito wo tsunagaru koto desu.
Cílem bojových umění je spojovat lidi se společným zájmem, za účelem studia a porozumění předávaných tradic.